Blog

Powrót do szkół w dobie koronawirusa - pomoc firmy sprzątającej

Powrót do szkół w dobie koronawirusa - pomoc firmy sprzątającej

Sprzątanie firm oraz sprzątanie zakładów produkcyjnych to praca odpowiedzialna. Jednakże firmy sprzątające zajmujące się utrzymaniem czystości w szkołach biorą sobie większą odpowiedzialność na barki. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci. Pandemia Covid19 trwa już prawie rok, a nowe obostrzenia spędzają sen z powiek każdemu. W niekorzystnej sytuacji są zarówno prywatne placówki, instytucje państwowe oraz zwykli pracownicy niezależnie od branży, jaką się zajmują. Wymogi różnią się w zależności od placówki, ale jedno jest pewne - Czystość i dezynfekcja to podstawa!

Teraz gdy szkoły są raz otwarte, a chwile po tym zamykane ciężko skompletować odpowiednią kadrę, która zadba o czystość, czyli bezpieczeństwo uczniów. Jak więc przygotować się do powrotu do szkoły zgodnie z zasadami sanepidu? Z pomocą przychodzą nam firmy sprzątające. Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś postawić na starą kadrę sprzątającą zamiast profesjonalnej firmy sprzątającej do utrzymania czystości w szkole, pozwól, że doradzimy w sposób rzetelny i najbardziej ekonomiczny. 

Dlaczego warto poprosić o pomoc specjalistów od sprzątania firm?

Sprzątanie w szkołach w czasach reżimu sanitarnego to nie takie łatwe zadanie i zazwyczaj zwykły pracownik nie poradzi sobie z tym zadaniem. Przemiłe panie sprzątaczki i woźni, którzy do tej pory dbali o czystość w budynkach szkoły mimo bardzo dobrze wykonywanej pracy mogą sobie nie poradzić z obecnymi wymogami. Ogrom pracy, jaki należy wykonać na bardzo dużej powierzchni, może przerosnąć pracowników, których dotychczas zatrudnialiśmy. Stąd pomysł, aby sięgnąć po pomoc firm, które zajmują się zawodowo sprzątaniem hal produkcyjnych. W takim miejscu reżim sanitarny od zawsze w najmniejszym szczególe jest zachowywany, a sami dobrze wiemy, jak trudno utrzymać porządek w placówkach edukacji. Pracownicy firm sprzątających zajmując się sprzątaniem, stawiają na szybko i precyzyjnie wykonaną usługę. Do tych prac stosują specjalistyczny sprzęt, którego prywatny pracownik zazwyczaj nie posiada. Zmniejsza to czas pracy i zwiększa jej precyzje, dlatego wybór firm sprzątających w obecnych czasach staję się dobrą alternatywą. 

Utrzymanie porządku w szkołach, a koronawirus

Aktualne wytyczne rządu państwa w odniesieniu do utrzymania porządku w szkołach są bardzo restrykcyjne. Możliwe kontrole sanepidu i kary za nie dotrzymanie zasad ustalonych przez pandemie, spędzają sen z powiek niejednemu dyrektorowi szkół. Placówki oświaty stoją przed olbrzymim zadaniem, aby utrzymać bezpieczeństwo swoich pracowników oraz uczniów w szkole. Jak w takim momencie dobrać odpowiedni personel sprzątający w trakcie reżimu sanitarnego? Pracownicy prywatni, bez specjalistycznego sprzętu wymagają przeszkolenia pod kątem wytycznych sanepidu. Podlegający szkole sprzątający pracownicy muszą być utrzymywani również w trakcie zamknięcia placówki, co generuje zbędne koszty. Specjalne środki czystości, środki do dezynfekcji rąk oraz odstępy w klasach. Na to musimy być przygotowani, wracając do szkół, a przede wszystkim porządek i czystość na każdym kroku. 

Sprzątanie firm profesjonalne z pomocą powrotu do szkół

Firma sprzątająca duże przestrzenie, jak firma Multires wydaję się lepszym wyborem, aby przygotować szkole do ponownego otwarcia po lock down. Po pierwsze są na bieżąco z wymogami sanepidu i posiadają odpowiedni sprzęt do sprzątania. Między innymi firmy sprzątające hale produkcyjne posiadają profesjonalne maszyny do dezynfekcji oraz ozonowania powietrza w klasach i dużych pomieszczeniach gimnastycznych w placówkach oświaty. Firmy działają na zlecenia, dlatego nie musimy się martwić o dodatkowe koszty w trakcie zamknięcia szkoły. Wiele plusów niesie za sobą przekazanie obowiązku utrzymania porządku profesjonalistom w szkołach. Znajomość aktualnych przepisów i wiedza pracowników firm sprzątających pomoże Ci przygotować placówkę przed kontrolą, tak aby powrót dzieci do szkół nie rozciągnął się w czasie przez poprawki. Doświadczenie, profesjonalizm i dokładność. To właśnie na takie usługi powinien postawić każdy koordynator placówki oświatowej. Wynajmując firmę, stawiasz na większe bezpieczeństwo oraz mniejsze koszty, więc czego chcieć więcej?

 

 

Z bloga