Blog

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą w dobie koronawirusa?

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą w dobie koronawirusa?

Bieżące realia epidemiologiczne stawiają wielu przedsiębiorców przed pytaniem "dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą w dobie koronawirusa?". Wiele firm przecież dysponuje własnym personelem porządkowym, choć w obecnej sytuacji jest on często niedoposażony i niedostosowany do wymogów sanepidu. Jak się okazuje, żele do dezynfekcji rąk i alkoholowe preparaty do czyszczenia powierzchni to nie wszystko - konieczne jest kompleksowe działanie. Odpowiadając na bieżące potrzeby, proponujemy specjalistyczne usługi porządkowe i dezynfekcyjne, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno personelowi, jak i klientom Państwa firmy.

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą w dobie koronawirusa?

Aktualny czas pandemii wymusił na każdym z nas szereg zmian - od stylu życia przez nawyki żywieniowe aż po ogólną higienę. Szczególnie rygorystyczne restrykcje obowiązują właścicieli firm, którzy podejmują klientów w siedzibie swojej działalności. Do takich przedsiębiorstw zaliczyć można przede wszystkim sklepy stacjonarne, gastronomię, punkty usługowe, miejsca rozrywki, stacje paliw czy placówki edukacyjne. Utrzymanie hali sprzedaży, restauracji czy przedmiotów dotykanych przez klientów w należytej czystości to absolutny priorytet i gwarant bezpieczeństwa. Nikt przecież nie chce narażać się na dotkliwe kary lub na zamknięcie lokalu, a dobrze wiemy, z jaką surowością sanepid realizuje swoje obowiązki. Obecne czasy wymuszają na personelu porządkowym nie tylko umiejętnego i skrupulatnego sprzątania, ale także znajomości powszechnie obowiązujących wytycznych. Idzie za tym dodatkowy benefit - profesjonalna firma porządkowa przygotuje przedsiębiorcę do kontroli tak, by ten ustrzegł się uchybień.

Nowe wytyczne - nowe problemy? Niekoniecznie!

Realia epidemii zmieniają się praktycznie z dnia na dzień, a każde kolejne rozporządzenie Ministra Zdrowia wiąże się z niemal natychmiastowym wdrożeniem. Firmy mają raptem kilkadziesiąt godzin na zastosowanie zupełnie nowych praktyk i włączeniem nowych standardów. Każda taka zmiana to szok dla zwykłego przedsiębiorcy - tak organizacyjny, jak i finansowy. Specjalistyczne firmy porządkowe jednak są przygotowane na nowe wytyczne rządowe - personel pracowniczy jest odpowiednio przeszkolony do pracy w warunkach epidemicznych. Również i kwestie środków ochronnych, higienicznych i chemii porządkowej nie stanowią najmniejszego problemu: silne substancje wirusobójcze są swoistym "chlebem powszednim". Poza standardowymi usługami czyszczenia bardzo często dochodzi do rozszerzenia oferty o - przykładowo - ozonowanie pomieszczenia, co dodatkowo zabezpiecza firmę lub urząd przed przestojami. 

Czy własny personel porządkowy na pewno jest tańszy?

Zwróćmy również uwagę na koszty ponoszone przez pracodawcę w związku z samodzielnym tworzeniem komórki porządkowej. Konieczne jest zatrudnienie dodatkowych pracowników, którzy będą wydzieleni tylko i wyłącznie do utrzymania czystości. Koszt zatrudnienia pracownika na tzw. najniższej krajowej sięga kwoty 3200 PLN, a zatrudnionych - zależnie od wielkości lokalu - musi być minimum dwóch. Konieczne będzie także odpowiednie przeszkolenie personelu porządkowego, w szczególności z zakresu BHP: koszty wynoszą od 500 do 890 PLN od osoby. Nie można też zapomnieć o odpowiednich maszynach sprzątających, akcesoriach i środkach chemicznych - jednorazowy wydatek może wynieść od 3500 do nawet 30.000 PLN, a miesięczne utrzymanie od 290 do 2000 PLN. Do tego konieczne będzie utworzenie rezerwy finansowej specjalnie dla tej komórki, co wiąże się z zamrożeniem około trzykrotności średniomiesięcznych wydatków. Biorąc pod uwagę powyższe koszty, o wiele lepszym pomysłem jest nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą porządkową.

Podsumowanie

Na pytanie "dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą w dobie koronawirusa" można odpowiedzieć kilkoma różnymi argumentami.

  • Po pierwsze - bezpieczeństwo i zaufanie do profesjonalistów. Powierzając usługi porządkowe fachowemu serwisowi sprzątającemu mamy pewność, że wywiążą się oni ze swoich obowiązków w stu procentach. Nie musimy bać się zmieniających przepisów - to firma dostosuje swoje usługo do obecnie panującego reżimu sanitarnego.
  • Po drugie - gotowość do pracy i odpowiednie wyposażenie. Profesjonalne przedsiębiorstwa porządkowe doskonale znają wytyczne rządowe i wymogi sanepidu, przez co gotowe są od razu zaoferować wysoką jakość usług. Na tę jakość składa się także wyposażenie - nowoczesne, dokładne maszyny sprzątające, najlepszej jakości chemia i odpowiednio zabezpieczeni pracownicy.
  • Po trzecie - redukcja kosztów. Outsourcing takiej czynności jak sprzątanie jest bardzo dobrym przykładem optymalizacji kosztów i poczynienia oszczędności finansowych. Te zalety z pewnością przekonają niejednego właściciela firmy do podjęcia współpracy z profesjonalną firmą sprzątającą.

Z bloga