Blog

Przygotowanie placówek edukacyjnych do nowego roku szkolnego przez firmę sprzątającą

Ważnym warunkiem organizacji procesu edukacyjnego jest czystość w różnych placówkach takich jak szkoły, przedszkola. Profesjonalna firma sprzątająca pozwoli stworzyć korzystny mikroklimat spełniający normy sanitarne i higieniczne. Jej pracownicy wiedzą jak przygotować placówkę edukacyjną do nowego roku szkolnego. Wysokiej jakości czyszczenie będzie kluczem do czystości, przyczyniając się zwalczania potencjalnego roznoszenia wirusów.

Profesjonalne prace sprzątające w placówkach edukacyjnych

Zgodnie z wymogami dotyczącymi organizacji zajęć w placówkach oświatowych, w każdej szkole czy przedszkolu należy zachować optymalny stan sanitarno-higieniczny. Nowoczesne sprzątanie pomieszczeń szkolnych to gwarancja zdrowia uczniów i nauczycieli, którzy większość dnia spędzają w salach lekcyjnych. Należy zaznaczyć, że firma sprzątająca wykorzystuje tylko profesjonalne środki czyszczące, są to nowoczesne detergenty, które pozwalają utrzymać wymagany poziom czystości. Jest to zgodne z obowiązującymi procedurami dotyczącymi rutynowego czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń.

Firma sprzątająca wykonująca usługę sprzątania w placówkach edukacyjnych cechuje się:

  • Elastycznością dostosowania do klienta
  • Konkurencyjnymi cenami
  • Znajomością bieżących przepisów sanitarnych.

Jak firma sprzątająca przygotuje placówkę edukacyjną do nowego roku szkolnego?

Firma sprzątająca posiada doświadczenie w świadczeniu usług porządkowych dla placówek edukacyjnych. Pracownicy doskonale znają specyfikę doboru środków myjących oraz doskonale znają technikę sprzątania terenów o dużym natężeniu ruchu. Przygotowując placówkę edukacyjną firma sprzątająca zapewni wszelkiego rodzaju prace porządkowe w celu przygotowania sal lekcyjnych i innych pomieszczeń szkolnych na początek roku szkolnego.

Kompleksowe prace sprzątające to:

  • Dezynfekcja (za pomocą środków dopuszczonych przez sanepid lub ozon)
  • Mycie okien
  • Nakładanie powłok na posadzki
  • Pranie dywanów / wykładzin
  • Wyrzucanie śmieci.

Najlepszym sposobem ograniczenia ilości szkodliwych drobnoustrojów jest regularne i częste dezynfekowanie nie tylko toalet, ale również takich elementów, z którymi uczniowie mają bezpośredni kontakt. Przykładem są np. klawiatury i myszki znajdujące się w salach lekcyjnych, które stanowią ogromne siedlisko bakterii i osiadania na nich wirusów. Pracownicy firmy sprzątającej posiadają doświadczenie, dlatego zwracają szczególną uwagę na miejsca mogące stanowić potencjalne siedlisko chorób, np. klamki, krany, spłuczki i poświęcają im szczególną uwagę, co przyczynia się do redukcji zagrożenia zakażenia wirusami i bakteriami.

Korzyści, jakie może uzyskać placówka edukacyjna korzystając z usług firmy sprzątającej

Sprzątanie wszystkich pomieszczeń szkolnych odbywa się przy użyciu sprzętu będącego własnością firmy. Stosowana profesjonalna chemia gospodarcza jest w pełni bezpieczna zarówno dla uczniów, jak i środowiska, gdyż w ich składzie nie ma toksycznych składników. Ponadto po czyszczeniu powierzchni całkowicie wykluczone jest pojawienie się nieestetycznych plam. Wszystkie stosowane produkty zapewniają powłokom odporność na wielokrotne zabrudzenia, co pozwala na dłuższe utrzymanie czystości. Pracownicy firmy sprzątającej znają przepisy prawne, dlatego wszystkie wykonywane czynności spełniają wszelkie normy nakładane przez sanepid. Ponadto istnieje możliwość zmobilizowania dodatkowych sił w przypadku sytuacji kryzysowej, gdy należy wykonać dodatkowe sprzątnie lub ekspresową dezynfekcję. Ponadto firma jest w stanie czasowo zawiesić usługę w przypadku lockdownu.

Dyrektorzy szkół mogą zapytać, dlaczego ich szkoła potrzebuje usług firmy sprzątającej?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Przejście placówek edukacyjnych na outsourcing usług porządkowych znacząco zwiększa efektywność sprzątania, ale odbywa się to przy niższych kosztach finansowych. Firma sprzątająca bierze odpowiedzialność za dobór personelu i jeśli to konieczne, zastępuje jednego pracownika innym, kontroluje przebieg badań lekarskich i kupuje wszystkie materiały eksploatacyjne. Szef instytucji może jedynie dostosować pracę organizacji. Dzięki outsourcingowi zmniejsza się obciążenie administracyjne, nie ma potrzeby samodzielnego poszukiwania personelu, zakupu materiałów eksploatacyjnych, zmniejsza się również przepływ pracy, poprawia się jakość sprzątania.

Właściwe sprzątanie placówek edukacyjnych to zapewnienie czystości i świeżości

Niezbędnym warunkiem skuteczności procesu edukacyjnego jest czysta przestrzeń wypełniona światłem. Firma sprzątająca wykonuje wysokiej jakości prace na dowolną skalę. Wykorzystywane są certyfikowane produkty spełniające wymogi higieniczne, biodegradowalne, przyjazne dla środowiska. Stosowane preparaty posiadają szerokie spektrum działania: grzybobójcze, bakteriobójcze, wirusobójcze. Jednocześnie są to środki delikatne wpływające na czyszczone powierzchnie, zatwierdzone do użytku w placówkach edukacyjnych.   

Sprzątanie odbywa się szybko, sprawnie, profesjonalnie, w krótkim czasie. Dokładne czyszczenie wykonywane jest zgodnie z ustalonym harmonogramem, co jest gwarancją zachowania najwyższych standardów higienicznych. Zapewnia to znaczne ograniczenie narażenia dzieci i personelu na choroby, przede wszystkim w czasie zwiększonej zachorowalności na Covid-19. Placówka edukacyjna stanie się zadbanym obiektem, dyrekcja będzie miała pewność, że pracownicy firmy sprzątającej zadbają nawet o najmniejszy detal.

 

Z bloga