Blog

Nakładanie powłoki ochronnej na posadzkę

Nakładanie powłoki ochronnej na posadzkę

Profesjonale sprzątanie wymaga odpowiednich umiejętności i specjalistycznego sprzętu. Aby podłoga była błyszcząca i odporna na zniszczenia, warto ją dodatkowo zabezpieczyć. Nałożenie powłoki ochronnej ma szereg zalet i z pewnością ułatwi codzienne sprzątanie. Co ważne, czynność ta powinna być wykonana przez profesjonalistów, którzy używają najlepszych produktów we właściwych proporcjach.

Powłoka ochronna na posadzce – co to takiego?

Posadzki po pewnym czasie tracą swój naturalny blask. Jak się okazuje, wcale nie musi tak być! Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć podłogę, aby zapewnić jej doskonały wygląd i przy okazji ułatwić rutynowe sprzątanie. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest nałożenie powłoki polimerowej. Polimeryzacja to nic innego jak chemiczny proces, w wyniku którego powstaje warstwa ochronna zabezpieczająca powierzchnię przed uszkodzeniami.

Dzięki powłoce polimerowej podłoga wygląda bardzo estetycznie, a przy tym jest odporna na zarysowania. Powierzchnie – szczególnie te w budynkach użyteczności publicznej – narażone są na szybsze ścieranie i matowienie. Intensywne użytkowanie sprawia, że ściera się jedynie warstwa ochronna, a sama podłoga pozostaje bez uszczerbku. Z tego powodu polimeryzacja powinna być regularnie powtarzana – najlepiej przez firmę, która oferuje profesjonalne usługi sprzątające.

Dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie?

Nałożenie powłoki polimerowej to inwestycja, która się opłaca. Oto kilka zalet tego rozwiązania:

  • Łatwe sprzątanie – warstwa ochronna sprawia, że posadzka staje się gładka i tym samym wygodniejsza do sprzątania. Nie ma na niej porów i rys, które gromadzą trudny do usunięcia brud.
  • Wygodne rozwiązanie dla dużych powierzchni – nie ma wątpliwości, że o podłogę w mieszkaniu można dbać przy pomocy ogólnodostępnych środków i metod. Jednak rozległe powierzchnie biurowe, szkolne czy handlowe są zdecydowanie bardziej narażone na ścieranie i kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Odpowiednie zabezpieczenie ich znacznie ułatwi rutynowe sprzątanie.
  • Długotrwały efekt – zabezpieczając powierzchnię można znacznie przedłużyć jej żywotność. Należy jednak pamiętać, że piękna i lśniąca podłoga to także efekt codziennej pielęgnacji. Regularne sprzątanie przy pomocy profesjonalnych środków używanych przez firmę MultiRes pomoże utrzymać efekt polimeryzacji.
  • Dobre pierwsze wrażenie – podłogi zabezpieczone warstwą ochronną są gładkie i błyszczące. Pozytywne pierwsze wrażenie gwarantowane! Jest to szczególnie ważne dla firm, które chcą przyciągnąć klientów.

Zabezpieczenie posadzek – o czym należy pamiętać?

Nie każda powierzchnia nadaje się do polimeryzacji. Warstwę ochronną należy nakładać na posadzki jednolite wykonane z takich tworzyw jak PCV, winyl, beton lub lastriko. Powierzchnie, na których występują łączenia (np. na płytkach z gresu lub glazury) oraz drewniane podłogi nie nadają się do przeprowadzenia tego zabiegu.

Nakładanie powłoki ochronnej to wieloetapowy i skomplikowany proces. Należy trzymać się procedur, a więc:

  • Należy odpowiednio przygotować posadzkę (gruntowne sprzątanie, usunięcie poprzednich warstw polimerowych, neutralizacja powierzchni).
  • Trzeba zachować odpowiednią temperaturę i wilgotność (temperatura podłoża nie powinna być niższa niż 10 stopni Celsjusza. Optymalne warunki do pracy to 20 stopni Celsjusza w pomieszczeniu i 60% wilgotności).
  • Podczas polimeryzacji nie wolno dopuścić do przeciągu, zbyt dużego nasłonecznienia i należy zrezygnować z używania wentylatorów.
  • Trzeba dbać o bezpieczeństwo – powierzchnia, na którą została właśnie nałożona warstwa ochronna, musi zostać wyłączona z użytkowania.

Łatwiejsze sprzątanie? Firma sprzątająca zrobi to najlepiej!

Polimeryzacja wymaga wykorzystania odpowiednich środków oraz specjalistycznych maszyn. Często zdarza się, że powłoki polimerowe nakładane są przez osoby niewykwalifikowane i wtedy łatwo osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego. Firma MultiRes oferuje usługi sprzątające najwyższej jakości i gwarantuje, że przy wykonywanych czynnościach zachowane są wymagane procedury.

Nakładanie powłoki ochronnej na posadzki i gruntowne sprzątanie to tylko niewielka część naszej szerokiej oferty. W korzystnych cenach czyścimy różnego rodzaju tapicerki i wykonujemy kompleksowe porządki w dużych obiektach użyteczności publicznej. Szczegóły oferty dostosowane są do indywidualnych potrzeb klienta. Profesjonalizm i terminowość to nasze największe atuty. Wysoka jakość środków czyszczących (chętnie korzystamy z produktów ekologicznych) zwiększa wydajność sprzątania i daje miłe dla oka efekty.

Usługi sprzątające – dlaczego warto zlecić nakładanie powłoki ochronnej profesjonalistom?

Prawidłowe nałożenie powłoki polimerowej to nie lada wyzwanie. Jednak dla profesjonalistów jest to jedna z rutynowych czynności. Z tego powodu warto zlecić ją doświadczonym fachowcom, których nie brakuje w firmie MultiRes.

Firmy oferujące usługi sprzątające mają dostęp do wysokiej jakości specyfików, które charakteryzują się dużo większą wydajnością niż ogólnodostępne produkty. Co więcej, profesjonalne maszyny nie tylko skracają czas wykonania usługi, ale sprawiają, że sprzątanie jest bardziej efektywne. Ważne są również odpowiednie kwalifikacje i znajomość procedur – nasza firma może poszczycić się wykwalifikowanym personelem, który posiada nie tylko siłę fizyczną, ale także niezbędną wiedzę o środkach czyszczących i materiałach, z jakich wykonane są czyszczone powierzchnie.

Nałożenie warstwy ochronnej na posadzkę znacznie ułatwia sprzątanie. Warto zlecić to zadanie profesjonalistom, aby efekt zachwycał przez długi czas.

Z bloga