Blog

Profesjonalne środki czystości

Profesjonalne środki czystości

Czym różnią się środki czystości dostępne w zwykłych sklepach i marketach od tych, które używane są przez profesjonalne firmy oferujące usługi sprzątające? Czy są one bardziej, czy mniej wydajne? Droższe czy tańsze? Czy środki wykorzystywane do sprzątania powierzchni przemysłowych są całkowicie bezpieczne dla zdrowia? Chyba każdy kiedyś zastanawiał się nad tymi kwestiami. Na przykład wchodząc do idealnie czystej łazienki w hotelu lub w siedzibie firmy. Na pewno myślał o tym każdy przedsiębiorca, który w swojej siedzibie przyjmuje klientów i stara się utrzymać czystość na jak najwyższym poziomie.

Sprzątanie sprzątaniu nierówne

Jeżeli kiedykolwiek obawiałeś się o to, jakich środków firmy sprzątające używają i czy na pewno są one bezpieczne, możesz odetchnąć ze spokojem. Prawdopodobnie łazienka, z której korzystasz w swojej firmie lub podczas wizyty w centrum handlowym, została wyczyszczona środkami, które są nie tylko bezpieczniejsze niż wiele preparatów, dostępnych w drogeriach, ale również wyróżniają się wyższą efektywnością w dezynfekowaniu. Dlaczego? Środki używane przez firmy sprzątające muszą spełniać bardziej restrykcyjne normy niż te, które możesz zakupić w sklepie i których używasz na co dzień. Jednym z wymogów, stawianych przed środkami czystości, wykorzystywanymi w sprzątaniu budynków użyteczności publicznej lub innych miejsc publicznych, jest wysoka skuteczność w zakresie dezynfekcji. Profesjonalne środki są również wydajniejsze i skuteczniejsze w usuwaniu wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Jest to spowodowane tym, że w ich składach znajdują się silniej działające, niż w przypadku powszechnie dostępnych środków, substancje. Właśnie takich środków używamy w Multi Res, zapewniając najwyższe standardy czystości dla naszych klientów.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych środków czystości?

Specjalistyczne środki czystości projektowane są z myślą o wydajności. Wszak mają być używane przez firmy, które dbają o standard różnych, często ogromnych, przestrzeni. Zwykle sprzedawane w formie koncentratu, muszą być w odpowiedni sposób i we właściwych proporcjach rozcieńczane. Jedno opakowanie takiego preparatu pozwala wyczyścić znacznie większą powierzchnię niż opakowanie środku konwencjonalnego. Wpływa to także bezpośrednio na ilość generowanych opakowań, które z racji specyfiki substancji, są wytwarzane z tworzyw sztucznych.

Profesjonalne środki czystości są zatem nie tylko bezpieczne, wydajne i ekonomiczne, ale także nie przyczyniają się do nadmiernego zaśmiecania środowiska. W celu utrzymania standardów czystości w wielu przypadkach najwygodniejszym, najbardziej ekonomicznym i najefektywniejszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z firmą, świadczącą usługi sprzątające. Zwłaszcza w przypadku działalności, w której czystość nie jest jedynie czynnikiem, wpływającym na zadowolenie klientów, ale jest również określonym formalnie wymogiem.

Warto pamiętać, że różne branże podlegają różnym regulacjom prawnym. Przykładowo: zakłady fryzjerskie i kosmetyczne muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. a lokale gastronomiczne dostosować się do norm z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 kwietnia 2004 r. W Multi Res wiemy, jak zadbać o bezpieczeństwo, czystość i higienę każdego klienta, niezależnie od branży, w której działa.

W trosce o zdrowie i ekologię

Nie każda szkodliwa dla człowieka substancja chemiczna wywołuje natychmiastowe efekty. Niektóre substancje, dostarczane przez środowisko zewnętrzne w sposób ciągły, przez wiele lat, kumulują się w organizmie. Taka kumulacja staje się przyczyną przewlekłych chorób i nowotworów. Na szczęście nowoczesne środki czystości, w szczególności preparaty wykorzystywane do sprzątania przestrzeni komercyjnych, są bezpieczne dla zdrowia.

Rygorystyczne wymogi prawne, narzucane przez m.in. Sanepid skutkują nieustannym podwyższaniem jakości preparatów i tworzenia wyspecjalizowanych środków, takich jak środki bezpieczne do kontaktu z żywnością i bezpieczne dla alergików. Wraz ze wzrastającą świadomością społeczną na rynku pojawiają się producenci, którzy stawiają na ekologiczne środki czystości. To wielka ulga dla środowiska, które do tej pory musiało pogodzić się z przyjmowaniem ogromnych ilości szkodliwych, pochodzących z detergentów substancji.

Jednym z producentów odpowiedzialnych środowiskowo, jest firma VOIGT, producent środków, które wspierają zarówno ekonomię, jak i ekologię. To właśnie, między innymi, tych środków używamy, aby każdego dnia zapewniać najwyższą jakość usług sprzątających dla naszych klientów.

Usługi sprzątające - dlaczego warto z nich korzystać?

Przede wszystkim z powodu oszczędności i bezpieczeństwa. Oszczędności nie tylko finansowych, ale także możliwości przeznaczenia czasu, który musiałby zostać przeznaczony na sprzątanie, na zajęcie się kwestiami, związanymi z profilem działalności firmy. W MultiRes wiemy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nieustannie trzymamy rękę na pulsie, aby zagwarantować naszym klientom, że do sprzątania ich obiektów używane będą zgodne z wymaganiami prawnymi, ekologiczne środki. Nasi pracownicy przechodzą regularne szkolenia, dzięki którym są specjalistami w efektywnym dbaniu o niemal każdą powierzchnię i przestrzeń.

Z bloga