Blog

Ekologia przy sprzątaniu w firmie

Ekologia przy sprzątaniu w firmie

Ekologia przy sprzątaniu w firmie? Tak, każde sprzątanie pomieszczeń firmy powinno być wykonane z użyciem wysokiej jakości środków czystości przyjaznych dla środowiska. Jest to ważne nie tylko dla osób cierpiących na astmę, alergie, ale również dla wszystkich pracowników zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie.

Wpłynie to na większe zadowolenie z pracy i mniejszą absencję chorobową. W większości przypadków czyszczenie wykonywane przez pracowników danej firmy wymaga nakładu wielu kosztów i czasu. Ponadto nie wszystkie zwykłe środki czyszczące sprzedawane w sklepach są nieszkodliwe i skuteczne.

Eko sprzątanie zapewnia profesjonalna firma sprzątająca Multires

Wysoko wykwalifikowani specjaliści z firmy Multires doskonale wiedzą, jaki sprzęt i środki są lepiej przystosowane do czyszczenia różnych zanieczyszczeń. Do sprzątania pracownicy wykorzystują tylko środków czystości ekologicznych, dzięki czemu dodatkowo zwiększa się wydajność sprząt

Ekologia przy sprzątaniu w firmie?

Klient wybiera częstotliwość ekologicznego sprzątania, może być wykonywane raz na siedem dni, codziennie lub raz w miesiącu. Firma sprzątająca może wykonywać ogólne, planowane lub codzienne sprzątanie. Podczas czyszczenia używane są niezawodne narzędzia wysokiej jakości, testowane przez wielokrotne badania i spełniające wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Dlaczego tak ważna jest ekologia przy sprzątaniu w firmie?

Warto zastanowić się nad cechami ekologicznego sprzątania. Stwierdzenie przyjazny dla środowiska oznacza, że szkodliwe oddziaływanie na środowisko jest wykluczone. Dlatego ekologiczne sprzątanie polega na czyszczeniu pomieszczeń przy użyciu organicznych środków czyszczących, które nie zawierają szkodliwych substancji. Pozwala to na usunięcie różnych zanieczyszczeń i utrzymanie warunków sanitarnych i wymagań. Aby uzyskać takie efekty w swojej firmie warto korzystać z firmy sprzątającej, ponieważ ma ona dostęp do lepszej jakości profesjonalnych i wysokowydajnych środków czystości. Ponadto te ekologiczne produkty w mniejszym stopniu zanieczyszczają środowisko. W dziedzinie sprzątania organiczne środki czystości zyskały dużą popularność, co wynika z możliwości lepszej ochrony przed brudem, kurzem i alergiami. Korzyści te zapewnia przyjazne dla środowiska sprzątanie, a główną zaletą jest korzystny wpływ na zdrowie człowieka, wydajność i nastrój. Ten rodzaj sprzątania pozwoli oczyścić powietrze, całkowicie pozbyć się nagromadzonego kurzu, a także pozwoli cieszyć się doskonałą czystością.

Ekologiczne sprzątanie obejmuje:

  • Czyszczenie na sucho i na mokro powierzchni (ścian, podłogi i sufitu)
  • Usuwanie kurzu z wewnętrznych elementów, wyposażenia, parapetów i mebli
  • Antyalergiczne czyszczenie na mokro
  • Mycie powierzchni szklanych, uchwytów i płytek
  • Sprzątanie sanitariatów
  • Oczyszczanie szafek, lodówki, blatów kuchennych.

Zasadniczo większość znanych detergentów i środków czyszczących zawiera szkodliwe substancje chemiczne, które mogą powodować problemy zdrowotne u pracowników każdej firmy. Firma sprzątająca Multires w swojej pracy wykorzystuje wyłącznie ekologiczne środki czyszczące, które pod względem skuteczności, wielokrotnie przewyższają ich chemiczne szkodliwe odpowiedniki. Dbając o zdrowie pracowników firm, w których wykonywana jest usługa sprzątania, firma sprzątająca korzysta z szerokiej gamy produktów, które spełniają najnowsze wymagania ekologów.

Ekologiczne środki czystości wykorzystywane do sprzątania firm

Środki czyszczące firmy Voigt spełniają wszystkie normy produktów naturalnych bezpiecznych dla ludzi i środowiska. Do czyszczenia różnych powierzchni płaskich (podłogi) oferowane są produkty o neutralnym pH, które także skutecznie pielęgnują. Produkty Voigt gwarantują dokładne mycie bardzo zabrudzonych powierzchni odpornych na działanie alkaliów, doskonale sprawdzają się w warsztatach, halach fabrycznych oraz biurach. Do sanitariatów wykorzystywana jest specjalna technologia, która opóźnia osadzanie się kamienia co ułatwia kolejny proces mycia. To tylko przykłady z długiej listy produktów umożliwiających całościowe sprzątanie firmy.

Środki czyszczące firmy Clinex nie zawierają substancji wybielających, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo czyszczenia mebli tapicerowanych, wykładzin podłogowych, które są często spotykane w wielu firmach. Te naturalne produkt skutecznie usuwają plamy i zabrudzenia. Silne kwasy są toksyczne, ale często używane do usuwania uporczywych plam z instalacji wodociągowych i ceramicznych. Preparaty do czyszczenia Clinex nie zawierają takich substancji, usuwają rdzawe i kamienne nacieki a także tłusty brud oraz wszelkie osady, penetrując trudno dostępne miejsca. Na liście produktów znajdują się również wydajne odświeżacze powietrza posiadające właściwości neutralizujące nieprzyjemne zapachy, co doskonale sprawdza się w różnych pomieszczeniach sprzątanych firm. Ekologiczne środki czyszczące Clinex zapewniają dokładne oczyszczanie różnych powierzchni.

Profesjonalna firma sprzątająca Multires używa tylko takich ekologicznych środków czyszczących, które świetnie radzą sobie z osadami wody i rdzą, są łatwo i całkowicie zmywane wodą i nie zawierają toksyn. Urządzenia znajdujące się w firmach są oczyszczane wysokowydajnymi i bezpiecznymi produktami. Po ekologicznym sprzątaniu pomieszczenia w firmie świecą czystością i mają przyjemny zapach, co dobrze wpływa na samopoczucie zatrudnionych tam pracowników.  

Z bloga