Blog

Jak profesjonalnie uprać tapicerkę samochodową?

Jak profesjonalnie uprać tapicerkę samochodową?

Jeżeli chcesz profesjonalnie wyczyścić wnętrze swojego samochodu, skorzystaj z usług sprzątających w Warszawie. Nasi pracownicy kompleksowo wymyją Twoje auto, używając skutecznych i bezpiecznych metod i preparatów. Jedynie zlecenie czyszczenia tapicerki specjalistycznej firmie, pozwoli uzyskać najlepszy efekt.

Dlaczego warto czyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerka samochodowa ulega różnorodnym zabrudzeniom, powstałym podczas codziennej eksploatacji. Wylane napoje, przewożenie zwierząt domowych, pot, kurz czy palenie papierosów pozostawiają na niej brzydkie plamy i nieprzyjemną woń. Nie wyczyszczone siedzenia są doskonałym siedliskiem chorobotwórczych bakterii i roztoczy. Tracą także swój ładny wygląd, obniżając komfort podróżowania i ogólny wygląd samochodu. Z tego względu, wskazane jest systematyczne pranie tapicerki. Możliwe jest samodzielne wyczyszczenie materiałowego pokrycia, jednak jego efekty są dość słabe. Chcąc dokładnie domyć fotele i boczki, niezbędne jest skorzystanie z firmy, specjalizującej się w praniu tapicerki samochodowej. Jest ono przydatne nie tylko dla utrzymania czystego wnętrza używanego przez nas samochodu. Pomoże także uzyskać jego wysoką prezencję w momencie, gdy planujemy sprzedaż pojazdu.

Etapy profesjonalnego prania tapicerki samochodowej

Zdecydowana większość plam na tapicerce samochodowej, nie nadaje się do samodzielnego usunięcia domowymi metodami. Nieumiejętne stosowanie tanich preparatów może jeszcze pogorszyć stan istniejącej plamy, a nawet uszkodzić materiał. Z tego powodu, czyszczenie samochodu warto zlecić firmie, świadczącej usługi sprzątające w Warszawie.

Dokładne odkurzanie wnętrza

Pierwszym etapem czyszczenia wnętrza samochodu jest jego dokładne odkurzenie. Wyjmujemy, trzepiemy oraz pierzemy wycieraczki podłogowe. Następnie, używając profesjonalnej maszyny przemysłowej, odkurzamy fotele, podłogi i wszelkie zakamarki w pojeździe, a także jego bagażnik. Pozwala to na usuniecie kurzu, błota, piasku, resztek spożywczych i innych luźnych zanieczyszczeń. Jeżeli w samochodzie podróżowały zwierzęta, do usunięcia sierści wykorzystujemy specjalne, skuteczne szczotki. Dokładne odkurzenie jest niezbędne, by późniejsze pranie na mokro przyniosło jak najlepsze efekty. Następnie, mokrą ściereczką z odpowiednim detergentem czyścimy wszelkie plastikowe elementy wewnątrz auta. Myjemy także szyby, nadając im wysoką przejrzystość i blask. Gdy zlikwidujemy już wszystkie źródła kurzu, przystępujemy do prania części z tkanin.

Pranie elementów materiałowych

Korzystając z urządzenia ekstrakcyjnego, pierzemy fotele, tylną kanapę, zagłówki, podłogi, boczki, podsufitkę, oraz w razie potrzeby – dziecięce foteliki samochodowe. Stosujemy maszynę piorącą i profesjonalne preparaty, które dokładnie czyszczą wszelkie plamy, oraz usuwają bakterie i roztocza, bytujące w tapicerce. Umiejętne wykorzystanie posiadanych środków, gwarantuje uzyskanie maksymalnie dopranej i pachnącej świeżością tapicerki, która znacząco odświeży wygląd samochodu. Używamy preparatów renomowanych producentów, dostosowanych do skutecznego czyszczenia wybranego materiału, z jakiego wykonane są fotele czy podsufitka. Następnie, pilnujemy prawidłowego procesu suszenia i wietrzenia samochodu. Zapewni on jak najlepsze pozbycie się resztek wilgoci, powstałych po praniu tkanin.

Ozonowanie wnętrza

Po wykonanej usłudze prania tapicerki, polecamy także ozonowanie klimatyzacji. Skutecznie zdezynfekuje ono cały układ chłodzący oraz wnętrze samochodu. Pomoże ostatecznie zlikwidować istniejące bakterie i nieprzyjemne zapachy.

Dlaczego warto zaufać usługom sprzątającym w Warszawie?

Jesteśmy firmą, zajmującą się profesjonalnymi usługami sprzątającymi. Oprócz prania tapicerki samochodowej, mebli i dywanów, kompleksowo sprzątamy także biura i mieszkania. Działając wiele lat na rynku, posiadamy odpowiednie doświadczenie i środki, niezbędne do przeprowadzenia wysokiej klasy usług. Szczycimy się szerokim gronem zadowolonych klientów, którzy polecają nas swoim znajomym. Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia oferty i wyceny zleconych prac. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu w wykonywaną pracę, zadowolimy każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Z bloga